Nieopodal wsi Brzeźnica Kolonia znajdowała się bardzo dobrze ukryta i zamaskowana baza głowic i wyrzutni rakiet średniego i dalekiego zasięgu. Obiekt 3002 powstawał w latach 1967-1970 jako jeden z trzech w Polsce składów tzw. amunicji specjalnej, czyli ładunków jądrowych Północnej Grupy Wojsk Armii Radzieckiej. Projekt i wyposażenie dostarczyli Rosjanie, budowę prowadziły jednostki LWP. Po zakończeniu budowy w 1970 roku obiekty przekazano Rosjanom, którzy obsadzili bazę własnym personelem. Składowano tu około 178 ładunków jądrowych. Obiekt ten był ściśle tajny i strzeżony aż do 1992 r. Obecnie zachowały się dwa obiekty serii "3000", jeden obiekt serii „Granit”, liczne pozostałości po okopach i ukryciach na wóz i drużynę, wartownie oraz plac apelowy. Obiekt serii „Granit” przypomina swoim wyglądem wielką betonową rurę; prawdopodobnie stanowił on czasowe ukrycie dla pojazdu transportującego głowice atomową.