Stowarzyszenie Gmin Pojezierza Wałeckiego

Najlepszy usługodawca branży turystycznej 2018

Wyróżnienia "Najlepszy usługodawca branży turystycznej 2018" rozdane!

W tym roku mamy bardzo ciekawy zestaw wyróżnionych, każdy z nich ma bowiem ofertę niejednorodną, proponuje klientom oprócz podstawowych usług coś więcej, sprawiając tym, iż pobyt na Pojezierzu Wałeckim staje się atrakcyjniejszy:

Natur Sport Magdalena Tymecka z Człopy to turystyka aktywna, kajakowa przede wszystkim i gastronomia w nietypowym miejscu a mianowicie na kutrze, ale na lądzie.

Olga Janiszyn to agroturystyka w urokliwym zakątku Tuczna, ale i mecenas artystyczny, organizacja plenerów i prywatna galeria obrazów współczesnych artystów.

Gastronomik Dariusz Zych to catering na najwyższym poziomie, obsługa imprez wszelkiego rodzaju, własne sale bankietowe i rejsy widokowe po wałeckich jeziorach z możliwością cateringu.

Gratulujemy wyróżnionym!

 • Kolorowanki

       Oto kolejna zabawa - kolorowanki dla dzieci: do wyboru są motywy architektury oraz krajobrazy z Pojezierza Wałeckiego, nasze herby oraz inne obrazki (z okazji nadchodzących Świąt - proponujemy tematy wielkanocne). Po kliknięciu na wybrany obrazek pojawia się on w większym formacie, który można wydrukować i kolorować według podanego wzoru lub według własnej fantazji.

       Życzymy miłej zabawy! 

  Więcej
 • Kulinarne szlaki Pojezierza Wałeckiego

  Pojezierze Wałeckie to nie tylko jeziora, lasy, zabytki i urocze, spokojne zakątki w których można fantastycznie odpocząć. To także region z ciekawymi tradycjami kulinarnymi przywiezionymi z różnych stron. Dlatego w tutejszych restauracjach menu jest bardzo zróżnicowane i każdy z pewnością znajdzie w nich przysmaki, które przypadną mu do gustu. 

  Zapraszamy na wędrówkę po Pojezierzu Wałeckim i smakowanie naszych specjałów!

  Więcej
 • Festiwal Potraw Lidera Wałeckiego

  Kolejna edycja kulinarnego festiwalu, tradycyjnej imprezy  Lidera Wałeckiego, tym razem została zorganizowana w Wałczu.  Kolorowe stoiska kusiły pysznymi potrawami i uroczymi ozdobami świątecznymi.  Były też pastorałki w wykonaniu zespołu folklorystycznego „Swojacy”. A skoro festiwal – to i wybór najlepszych potraw spośród serwowanych przez gospodynie z gmin Pojezierza Wałeckiego .  W konkursie na najsmaczniejszą i najładniej podaną potrawę  wygrały panie z Tuczna, drugie miejsce zajął Kłębowiec, trzecie: Górnica & Wałcz Drugi.

  Fotorelacja

  Więcej
 • W dniu 14 grudnia br. odbyło się kolejne posiedzenie Stowarzyszenia Gmin Pojezierza Wałeckiego. Jednym z punktów programu było wręczenie pamiątkowych grawer tonów i upominków wyróżnionym przedsiębiorcom.

  Wyróżnienia „Najlepszy usługodawców branży turystycznej" za rok 2016 otrzymali:
  - Katarzyna Golińska „Agroturystyka Kasia” – za wysoką jakość usług turystycznych (Miasto i Gmina Człopa)
  - Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Tucznie – za szeroką ofertę i wysoki poziom usług turystycznych (Miasto i Gmina Tuczno)
  - Państwo Dorota i Józef Kondras „Agroturystyka nad Kamionką” – za szeroka ofertę i wysoki poziom usług turystycznych (Gmina i Miasto Jastrowie)
  - Państwo Galina i Roman Boruch „Gospoda Pod Filarami” – za wysoką jakość usług gastronomicznych (Miasto Wałcz)

  Więcej
 • Nowa gra na stronie SGPW

  Stowarzyszenie Gmin Pojezierza Wałeckiego  zamieściło na jednej ze swoich stron „Pojezierze Wałeckie – warto wspominać” nową grę – tym razem jest to gra typu  Memory. Gra polega  na odnajdowaniu par takich samych obrazów. Gracz odsłania 2 karty. Jeśli są na nich takie same fotografie, zostaną one zdjęte z planszy, jeśli nie, karty będą odwrócone z powrotem (po ok. 2 sekundach). Celem gracza jest zdjęcie wszystkich kart przy możliwie najmniejszej liczbie odsłon.  Zapraszamy do zabawy! 

  http://www.sgpw-pojezierze.pl/?p=623

  Więcej

Posiedzenie SGPW

Najlepszy usługodawca branży turystycznej

 

Tradycją wieloletnią jest wręczenie przez Stowarzyszenie Gmin Pojezierza Wałeckiego wyróżnień „Najlepszy usługodawca branży turystycznej".
Dzieje się tak już od 18-stu lat. W tym czasie powstało wiele jednostek świadczących usługi turystyczne, wiele się rozwinęło i zyskało uznaną markę. Wyróżnienia SGPW są dostrzeżeniem tej pracy i swego rodzaju nobilitacją.


Za rok 2015 wyróżniono: 

1.      Człopa – Gospodarstwo nad jeziorem Załom Pani Anny Sajdak, w miejscowości Załom
2.      Jastrowie – Ekologiczne Centrum Edukacji i Rekreacji w Nadarzycach
3.      Tuczno – Hotel Dobrawa Pani Joanny Sabat w Tucznie
4.      miasto Wałcz – Nadleśnictwo w Wałczu
Okolicznościowe wyróżnienia wręczyli burmistrzowie i członkowie SGPW. Wyróżnieni podziękowali za dostrzeżenie ich ciężkiej pracy. Wywiązała się dyskusja. W wypowiedziach padało wiele ciekawych opinii oraz doświadczenia z wielu lat pracy. Generalnie jest to praca ciężka, często zależna od pogody, ale przynosi wiele satysfakcji. Turyści z różnych stron Polski przyjeżdżają coraz chętniej na Pojezierze Wałeckie. Są też tacy, których można nazwać stałymi bywalcami.
Jeszcze raz wszyscy dziękują za wyróżnienia.
 
Źródło, tekst/zdjęcia: Wydział Rozwoju i Promocji Miasta