W dniu 19 września br. na wałeckiej „Morzycówce" miały miejsce dwa wydarzenia - XVIII Rajd Ekologiczny i posiedzenie Stowarzyszenia Gmin Pojezierza Wałeckiego. Rajd nawiązywał, zresztą, jak co roku, do obchodzonych we wrześniu Światowych Dni Turystyki i akcji tzw. sprzątania świata. Młodzież ze szkół w Człopie, Jastrowiu, Tucznie i Wałczu obejrzała filmy „Pojezierze Wałeckie" oraz „90 lat Lasów Państwowych." Była to dobra lekcja przyrody, krajoznawstwa i ekologii. Uczniowie zwiedzili też „Morzycówkę", fragment ścieżki przyrodniczej oraz arboretum z bogatą ofertą drzew, krzewów i ozdobnej roślinności.

Posiedzenie Stowarzyszenia Gmin Pojezierza Wałeckiego było poświęcone podsumowaniu 4-letniej kadencji, co zostało udokumentowane filmem promującym „Pojezierze Wałeckie" oraz sprawozdaniem pokazującym dokonania z prawie 18-stu lat istnienia tej organizacji. Spotkanie to prowadziła Przewodnicząca SGPW a jednocześnie Burmistrz Wałcza Bogusława Towalewska. Pozytywnie oceniono pracę Stowarzyszenia, które przyczyniło się do aktywnej promocji poszczególnych gmin, informacji turystycznej oraz organizacji wielu imprez, głównie o charakterze krajoznawczym i rekreacyjnym.

Na zakończenie posiedzenia poszczególni burmistrzowie i członkowie Stowarzyszenia spotkali się z młodzieżą biorącą udział w XVIII Rajdzie Ekologicznym i wręczyli upominki rajdowe – zestawy piłek.

Źródło/zdjęcia: Stowarzyszenie Gmin Pojezierza Wałeckiego