Najlepszy usługodawca branży turystycznej 2018

Wyróżnienia "Najlepszy usługodawca branży turystycznej 2018" rozdane!

W tym roku mamy bardzo ciekawy zestaw wyróżnionych, każdy z nich ma bowiem ofertę niejednorodną, proponuje klientom oprócz podstawowych usług coś więcej, sprawiając tym, iż pobyt na Pojezierzu Wałeckim staje się atrakcyjniejszy:

Natur Sport Magdalena Tymecka z Człopy to turystyka aktywna, kajakowa przede wszystkim i gastronomia w nietypowym miejscu a mianowicie na kutrze, ale na lądzie.

Olga Janiszyn to agroturystyka w urokliwym zakątku Tuczna, ale i mecenas artystyczny, organizacja plenerów i prywatna galeria obrazów współczesnych artystów.

Gastronomik Dariusz Zych to catering na najwyższym poziomie, obsługa imprez wszelkiego rodzaju, własne sale bankietowe i rejsy widokowe po wałeckich jeziorach z możliwością cateringu.

Gratulujemy wyróżnionym!

• Kolorowanki

Oto kolejna zabawa - kolorowanki dla dzieci: do wyboru są motywy architektury oraz krajobrazy z Pojezierza Wałeckiego, nasze herby oraz inne obrazki (z okazji nadchodzących Świąt - proponujemy tematy wielkanocne). Po kliknięciu na wybrany obrazek pojawia się on w większym formacie, który można wydrukować i kolorować według podanego wzoru lub według własnej fantazji.

Życzymy miłej zabawy!

• Kulinarne szlaki Pojezierza Wałeckiego

Pojezierze Wałeckie to nie tylko jeziora, lasy, zabytki i urocze, spokojne zakątki w których można fantastycznie odpocząć. To także region z ciekawymi tradycjami kulinarnymi przywiezionymi z różnych stron. Dlatego w tutejszych restauracjach menu jest bardzo zróżnicowane i każdy z pewnością znajdzie w nich przysmaki, które przypadną mu do gustu.

Zapraszamy na wędrówkę po Pojezierzu Wałeckim i smakowanie naszych specjałów!

• Festiwal Potraw Lidera Wałeckiego

Kolejna edycja kulinarnego festiwalu, tradycyjnej imprezy  Lidera Wałeckiego, tym razem została zorganizowana w Wałczu.  Kolorowe stoiska kusiły pysznymi potrawami i uroczymi ozdobami świątecznymi.  Były też pastorałki w wykonaniu zespołu folklorystycznego „Swojacy”. A skoro festiwal – to i wybór najlepszych potraw spośród serwowanych przez gospodynie z gmin Pojezierza Wałeckiego .  W konkursie na najsmaczniejszą i najładniej podaną potrawę  wygrały panie z Tuczna, drugie miejsce zajął Kłębowiec, trzecie: Górnica & Wałcz Drugi.

• W dniu 14 grudnia br. odbyło się kolejne posiedzenie Stowarzyszenia Gmin Pojezierza Wałeckiego. Jednym z punktów programu było wręczenie pamiątkowych grawer tonów i upominków wyróżnionym przedsiębiorcom.

Wyróżnienia „Najlepszy usługodawców branży turystycznej" za rok 2016 otrzymali:
    - Katarzyna Golińska „Agroturystyka Kasia” – za wysoką jakość usług turystycznych (Miasto i Gmina Człopa)
    - Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Tucznie – za szeroką ofertę i wysoki poziom usług turystycznych (Miasto i Gmina Tuczno)
    - Państwo Dorota i Józef Kondras „Agroturystyka nad Kamionką” – za szeroka ofertę i wysoki poziom usług turystycznych (Gmina i Miasto Jastrowie)
    - Państwo Galina i Roman Boruch „Gospoda Pod Filarami” – za wysoką jakość usług gastronomicznych (Miasto Wałcz)

• Nowa gra na stronie SGPW

Stowarzyszenie Gmin Pojezierza Wałeckiego  zamieściło na jednej ze swoich stron „Pojezierze Wałeckie – warto wspominać” nową grę – tym razem jest to gra typu  Memory. Gra polega  na odnajdowaniu par takich samych obrazów. Gracz odsłania 2 karty. Jeśli są na nich takie same fotografie, zostaną one zdjęte z planszy, jeśli nie, karty będą odwrócone z powrotem (po ok. 2 sekundach). Celem gracza jest zdjęcie wszystkich kart przy możliwie najmniejszej liczbie odsłon.  Zapraszamy do zabawy!

Posiedzenie SGPW

Najlepszy usługodawca branży turystycznej

Tradycją wieloletnią jest wręczenie przez Stowarzyszenie Gmin Pojezierza Wałeckiego wyróżnień „Najlepszy usługodawca branży turystycznej".
Dzieje się tak już od 18-stu lat. W tym czasie powstało wiele jednostek świadczących usługi turystyczne, wiele się rozwinęło i zyskało uznaną markę. Wyróżnienia SGPW są dostrzeżeniem tej pracy i swego rodzaju nobilitacją.

Za rok 2015 wyróżniono:

1.      Człopa – Gospodarstwo nad jeziorem Załom Pani Anny Sajdak, w miejscowości Załom
2.      Jastrowie – Ekologiczne Centrum Edukacji i Rekreacji w Nadarzycach
3.      Tuczno – Hotel Dobrawa Pani Joanny Sabat w Tucznie
4.      miasto Wałcz – Nadleśnictwo w Wałczu
Okolicznościowe wyróżnienia wręczyli burmistrzowie i członkowie SGPW. Wyróżnieni podziękowali za dostrzeżenie ich ciężkiej pracy. Wywiązała się dyskusja. W wypowiedziach padało wiele ciekawych opinii oraz doświadczenia z wielu lat pracy. Generalnie jest to praca ciężka, często zależna od pogody, ale przynosi wiele satysfakcji. Turyści z różnych stron Polski przyjeżdżają coraz chętniej na Pojezierze Wałeckie. Są też tacy, których można nazwać stałymi bywalcami.
Jeszcze raz wszyscy dziękują za wyróżnienia.

Źródło, tekst/zdjęcia: Wydział Rozwoju i Promocji Miasta