W dniu 20 września br. w Jastrowiu odbyło się Posiedzenie Stowarzyszenia Gmin Pojezierza Wałeckiego oraz XVII Rajd Ekologiczny.

Rajd Ekologiczny na terenie Pojezierza Wałeckiego odbywa się już od siedmiu lat i jest imprezą towarzyszącą obchodom Światowego Dnia Turystyki i akcji „sprzątania świata”. Udział w rajdzie wzięło około 150 osób (dzieci i młodzieży z gmin: Człopa, Tuczno, Jastrowie i miasto Wałcz). Głównym punktem było zwiedzanie ekologicznej elektrowni wodnej na rzece Gwda. Imprezą towarzyszącą były zawody strzeleckie. Uczestników poczęstowano posiłkiem turystycznym.

Tematem Posiedzenia była „Oświata na Pojezierzu Wałeckim”, zależności pomiędzy szkołą, uczniami, rodzicami, stanem organizacyjnym szkół, niżem demograficznym a sytuacją samorządów. Głos w tym temacie zabrali zaproszeni goście reprezentujący Kuratorium Oświaty w Szczecinie i Poznaniu: Pani Jolanta Będlin i Pan Mirosław Dzieniszewski oraz dyrektorzy szkół z terenu Pojezierza Wałeckiego: Ewa Hołowska - Kędzierska, Jadwiga Kontowicz -  Łuszczyk, Izabela Krojnik, Mirosław Budzowski i Iwona Roguszewska oraz Andrzej Wiśniewski – Dyrektor Zakładu Oświatowego w Wałczu, Piotr Wojtiuk - Burmistrz Gminy i Miasta Jastrowie, Elżbieta Pawlak - Wiceburmistrz Tuczna oraz Zdzisław Kmieć – Burmistrz Człopy. Dyskusję podsumowała Przewodnicząca Stowarzyszenia Gmin Pojezierza Wałeckiego Bogusława Towalewska.

Na zakończenie Rajdu Członkowie Stowarzyszenia oraz zaproszeni goście spotkali się z młodzieżą uczestniczącą w XVII Rajdzie Ekologicznym. Podziękowano młodzieży za udział w imprezie.

Źródło: http://www.jastrowie.pl/